התחדשות עירונית

פרוייקטים התחדשות עירונית

 

העתיד שלכם בידיים טובות

התחדשות עירונית זו התמחות!

מימוש הפוטנציאל של הבית העתידי שלכם והפיכתו לנכס משודרג בסביבת מגורים מודרנית הינו בלב ליבה של העשייה שלנו

תהליך ההתחדשות ישדרג את הבניין והדירה שלכם מפני רעידות אדמה, תהנו מסביבת מגורים מורחבת ומעוצבת, מעלייה משמעותית באיכות החיים ובערך הנכס שלכם כדי שזה יקרה נלמד ביחד את השלבים הנדרשים להתחדשות.

 

פינוי  בינוי

למה זה טוב לי?

בשנים האחרונות פרויקטים של פינוי-בינוי תפסו תאוצה ברחבי הארץ, זאת משום שמדובר בעסקה שבה כולם מרוויחים:הדיירים, החברה היזמית, הרשות המקומית והמדינה.

 

מה זה פינוי בינוי?

פרויקטים של פינוי-בינוי נועדו לשדרג אזורים עירוניים ישנים או מוזנחים לאזורי מגורים חדישים,

מטופחים ומתקדמים, במטרה לשפר את רמת הדיור ואיכות החיים של התושבים. כך יוכלו לנצל באופן אופטימלי את הקרקעות בערים ולשמור על ריאות ירוקות ושטחים פתוחים. בפרויקט פינוי-בינוי, דיירי הבניינים באזור הנבחר מתפנים מרצונם לטובת מגורים חלופיים זמניים, שאותם מממנת החברה היזמית. הבניינים הישנים נהרסים ובמקומם נבנים בנייני מגורים מודרניים, שבהם מקבלים הדיירים דירות חדשות, חדישות וגדולות יותר, עם מפרט טכני עשיר הכולל מעלית, חדרי ביטחון, מקומות חניה פרטיים, חדרי אופניים, חדרי שרות שונים ועוד.לרוב כולל הפרויקט שורת הטבות נוספות לדיירים ובהן שיפור מראה השכונה; הוספת גני

משחקים, שיפוץ הרחוב, הכניסות או הגינות הציבוריות ולעיתים הקמת מרכזי קניות ובילוי.ברוב המקרים הפרויקטים משולבים עם רשויות התכנון המקומיות ומחייבים תמורות לרשות המקומית כגון גן ילדים, ספרייה וכו׳…

דיירים

הדיירים מקבלים דירה חדשה, על פי רוב גדולה יותר, בעלת מפרט טכני עשיר ותוספות, ללא כל עלות מצדם. בנוסף, הם נהנים מהתחדשות פני השכונה, מכניסה של אוכלוסיה חדשה ומעלייה בשווי הנכס שברשותם מבלי שיצטרכו להשקיע בכך השקעה כספית כלשהי.

התהליך אינו מאלץ את הדיירים להיגרר להוצאות נלוות, כיוון שההסכם הנחתם בין הדיירים לחברה היזמית כולל כיסוי מלא של כל הוצאות המעברים והוצאות השכירות שנגרמות לדיירים בתוך התהליך.

החברה היזמית

מלווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו. החברה הינה הגורם האחראי מול הדיירים על הפיכתו של הפרויקט מתוכנית למציאות, היא זו שנושאת בכל העלויות הכרוכות.

כיוון שתהליכי פינוי בינוי, במיוחד במסגרת מהלכי התחדשות עירונית מרובי דירות, הם תהליכים מורכבים מאוד שאורכים שנים, היזם נדרש לאורך נשימה פיננסי משמעותי ביותר וארוך טווח.

מהלכי פינוי בינוי כדאיים גם לחברה היזמית, כאשר בתמורה להשקעתה העצומה בפרויקט לרווחת הדיירים היא זוכה לתוספות שטחי בנייה שאותם היא משווקת לציבור. באופן זה, ורק כך, הופך הפרויקט לכדאי גם בעבור היזם.

המדינה

המטרה בהכרזה על מתחמי פינוי ובינוי היא בסופו של דבר שיפור פני העיר ותדמיתה,

או כמו שזה מכונה – "התחדשות עירונית".

בבסיס ההחלטה – שימוש יעיל יותר בקרקעות עירוניות, שמציאותן נמצא בחסר, על ידי הגדלת הצפיפות וזו גם דרך יעילה להוזלת מחירי הדיור )בתיאוריה לפחות(.בנוסף, הרשות העירונית והתושבים מרוויחים גם מרחבים ציבוריים חדשים כמו מבני ציבור, גינות, חניה ושיפור התנועה בעיר.

 

 

הגורמים המשתתפים בהליכי ביצוע פינוי בינוי

 • בעלי הדירות והנציגות מטעמם
 • חברה יזמית שביצעה בדיקה כלכלית להיתכנות הפרוייקט, עמדה בקשר
 • ראשוני עם רשויות התכנון ולבסוף הגישה הצעה לבעלי הדירות
 • חברת פיקוח בנייה מטעם בעלי הדירות
 • עורך דין המייצג את בעלי הדירות
 • עו״ד נבחר ע"י בעלי הדירות ושכרו משולם ע"י החברה היזמית

 

 

 

 

תפקיד נציגות בעלי הדירות

 • ייצוג האינטרסים המסחריים – כלכליים של בעלי הדירות
 • בחירת עורך הדין
 • בחירת מפקח בניה
 • העברת בקשות, דרישות, הערות של כל בעל דירה לחברה היזמית בשלב המשא ומתן
 • הגעה לפגישות מדי פעם עם עורכי הדין, המפקח והחברה היזמית לצורך גיבוש פרטי העסקה, ההסכם והמפרט הטכני.

 

 

דגשים בהתחדשות עירונית

ליווי חברתי:

הליך התחדשות עירונית מהווה שינוי מהותי במרחב האורבני והתכנוני, ולצד זה מדובר בשינוי מרחיק לכת עבור דיירי המקום. מתן מענה מיטבי לאוכלוסייה הקיימת במתחם מהווה אבן יסוד ביכולתו של פרויקט מסוג זה להצליח ולשקף הליך התחדשות בהיבט החברתי, לא פחות מאשר בהיבט האורבני. פרויקט מוצלח הוא כזה שיאפשר לכל הצדדים לעבור אותו עם מינימום זעזועים ותוך יידוע ושיתוף של הבעלים בהחלטות הנוגעות לעיצוב מרחב החיים החדש שיוקם בהמשך

באמונה שמה לה לדגש לעבוד בשיתוף פעולה עם הדיירים,מתוך מטרה להבין את צרכיהם ואת הנושאים המהותיים עבורם לשינוי ולטיפול במתחם.

בכל פרוייקט שלנו אנו ממנים בעל מקצוע שתפקידו :

 • שמירה על קשר רציף עם הדיירים בפרויקט
 • מפגשים ושיחות לאורך התהליך בכל הנוגע לקשיים ולצרכים מיוחדים
 • דגש לליווי אישי לדיירים מבוגרים ובעלי מוגבלויות, סיוע למציאת פתרונות
 • ספציפיים לדיירים הזקוקים לכך.
 • סיוע באיתור דירות בשלב המעבר לדירות השכירות בתקופת הבנייה, אשר מותאמות

לצרכי הדיירים ומאפשרות להם עד כמה שניתן לשמור על שגרה.

 • מיפוי ואיפיון חברתי של הדיירים באמצעות שיחות ושאלונים, על מנת להבין את

המצב המלא ולהתאים את הפרויקט לאותו מתחם.

 • הכנת תסקיר חברתי מקיף הכולל את כל ההיבטים החברתיים של הפרויקט ומוצג
 • בפני הגורמים האחראים על אישורי התוכניות.

יש להדגיש שהליווי החברתי ממשיך להינתן לכל אורך הפרויקט, תוך דגש מרבי על מתן מענה לצרכי הדיירים וכן שיתופם ועדכונם בהליכי התקדמות הפרויקט ובשלבים השונים לאורכו עד לסיומו להנאת ולרווחת הדיירים.

ליווי בשלב השכירות:

החברה תקים צוות מצומצם המורכב מאנשי מקצוע רלוונטיים, מתוך מטרה לתת מענה וסיוע מיטבי בכל הנוגע לאיתור דירות שכירות מותאמות לצרכי הדיירים.

צוות זה של החברה יערוך מיפוי של צרכי הדיירים בכל הנוגע לסיוע שיידרש בשלב הפינוי באמצעות שאלון שכירות המועבר אליהם. הסיוע ניתן במידה ודייר בוחר להישאר בסביבת אזור מגוריו הנוכחית. במידה והוא מעוניין לשנות אזור או עיר מגורים, או במידה והוא מעוניין למצוא פתרון שכירות בכוחות עצמו, החברה תעביר ישירות את דמי השכירות המגיעים לו.

 

היבטים כלכליים חשובים הכלולים בתמורות הדיירים ובהם:

 • בטחונות מלאים כולל ערבות חוק מכר בנקאית לפי שווי הדירה החדשה
 • שכר דירה ריאלי לכל תקופת הפינוי כולל ערבויות לתשלום שכר הדירה
 • מפרט דירתי מלא ,מוקפד ואיכותי
 • ביטוח מלא לפרויקט בעת הבניה
 • מימון שכר טרחת עורך הדין מטעם בעלי הדירות
 • מימון הובלת הרהיטים הלוך ושוב
 • מימון שכר טרחת חברת הפיקוח מטעם בעלי הדירות
 • מימון הוצאות תכנון הפרויקט, מיסים והיטלים
 • רישום הבית כבית משותף
 • כל אחד מבעלי הדירות יקבל דירה חדשה בבניין חדש ויוקרתי אך מעבר לכך פרויקט כזה מביא להשבחה ושדרוג של כל הסביבה הקרובה בעצם ההתחדשות של השטח הבנוי

 

מתוך הפרק על באמונה  התחדשות עירונית

ערכים בחברה

מעורבות המקצוע וההתמחות שלנו הוא התחדשות עירונית וכדי להפוך חלום למציאות אנו מעורבים בכל שלבי התהליך כדי להיות שם עבור לקוחותינו. אנו מתכננים, מקדמים, מממנים ומבצעים את הבנייה באמצעות חברות הביצוע הטובות ביותר. כך אנו נמצאים בשליטה על כל מרכיבי הפרויקט עבור לקוחותינו.

תשומת לב- אנו נמצאים עבור לקוחותינו לאורך כל שלבי הפרויקט ורואים כזכות את ההזדמנות לשפר את איכות החיים של לקוחותינו. עבורנו אין הבדל בין פרויקט קטן או גדול, כל פרויקט חשוב מספיק כדי לקבל את מלוא תשומת הלב שלנו וההקפדה על כל פרט ופרט. אחרי הכל, אנו מתמחים בהתחדשות עירונית.

אצלנו הניסיון מדבר ואחרי ייזום ובנייה של פרויקטים רבים, אנו מבינים כיצד להפוך את התהליך המורכב של התחדשות עירונית לחוויה מהנה ומרגשת ולהענקת הערך הרב ביותר שתוכלו להשיג עבור הנכס שלכם.

מנהל אישי לאורך הדרך למדנו שהצלחה מתחילה בהקשבה, מענה אישי ותשומת לב מרבית לכל פרט. בכל פרויקט שלנו אנו ממנים מנהל פרויקט צמוד, איש מקצוע שכל עיסוקו הינו הצלחת הפרויקט ומתן מענה אישי לכל עניין עד לקבל המפתח.אנו שם עבור לקוחותינו גם לאחר קבלת הדירה המורחבת ולאחר סיום הפרויקט.

תכנון צמוד ומעורבות הלקוח אנו משדרגים את הבניין והבית של לקוחותינו לסביבת מגורים מודרנית המשלבות דירות יפות וגדולות יותר עם תכנון עדכני ואישי לכל דייר.

תכנון, שיפוץ ושדרוג של תשתיות הבניין הם חלק אינטגרלי ובסיסי בשדרוגו של הבניין אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים כדי להתאים עבור לקוחותינו את צוות האדריכלים המתכננים ובעלי המקצוע הטובים והנכונים ביותר עבור כל פרויקט.

מימון וחוזק פיננסי .אנו מעמידים את המימון המלא של כל התהליך. החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע. לחברתנו גב כלכלי איתן ואנו עובדים מול הבנקים הגדולים בליווי פיננסי לפרויקטים שלנו.

הנסיון היזמי הרב שלנו בענף הנדל"ן בכלל, ובהתחדשות עירונית בפרט מאפשר לנו להכיר ולהתמודד ביתר קלות ובהצלחה עם הליכי הביורוקרטיה מול רשויות התכנון השונות ולהשגת ההיתרים הנדרשים להקמת הפרויקט ביעילות ובמקצועיות.

הון אנושי חשוב לנו שעובדי החברה יהיו מהטובים בתחומם ויובילו במקצועיותם.

כחברה שאמונה על שרות מעולה, צוות עובדי החברה מתמיד לעמוד בציפיות הלקוחות ומתחייב לספק שירות באיכות מעולה ובאופן עקבי.

מצויינות פועלת ללא הרף להעלאת רמת המצוינות המקצועית בתחומי פעילותה, וצוברת ידע איכותי המאפשר לה להעניק לדייריה דירות באיכות מעולה תוך כדי מתן שירותים טובים, יעילים ומתקדמים ביותר.

אמינות כל בעלי התפקידים בבאמונה מנהלים עם שותפיה העסקיים של החברה מערכת יחסים המושתתת על הגינות, שקיפות ויושרה – תוך הקפדה על אתיקה מקצועית ועל שמירת סודיות מסחרית.

שיתופי פעולה -באמונה   משתפת פעולה עם מגוון אנשי מקצוע על מנת לשפר את השירות ללקוח ובכדי לספק מעטפת מושלמת מא' ועד ת'. החברה מקיימת קשרים הדוקים ופוריים עם אדריכלים, קבלנים, יזמים, מנהלי פרויקטים ועוד. באמונה מעמידה לרשות בעלי המקצוע הללו מחלקות ייעודיות ואנשי קשר בזמינות מלאה לכל בקשה, צורך או אתגר.

יושרה באמונה ועובדיה פועלים בשוק תחרותי, משתנה ודינמי תוך כדי הקפדה על יושרה, אמינות ואתיקה מקצועית.